Aquatica - Szkoła Pływania

Regulaminy i dokumenty > Regulamin Ogólny Obiektu Sportowego Canvia Solution Sp. z o.o.

REGULAMIN
OGÓLNY OBIEKTU SPORTOWEGO
CANVIA SOLUTION SP. Z O.O.

Rozdział I
Postanowienia ogólne

§ 1

  1. Regulamin Ogólny Obiektu Sportowego (zwany dalej „Regulaminem”) określa zasady korzystania z obiektu sportowego, położonego przy ul. Bronowickiej 25D w Szczecinie (zwanego dalej „Obiektem”).
  2. Zarządzającym Obiektem jest Canvia Solution Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Unii Lubelskiej 17B, 71-252 Szczecin, wpisana do KRS pod numerem: 0000601139, NIP: 8513191682 (zwana dalej „Spółką”).
  3. Obiekt składa się ze Strefy Basenu Sportowego oraz Strefy Fitness. Strefa Basenu Sportowego składa się: basen o wymiarach 12 m x 5,15 m, głębokość: 1,25 - 1,40 m, sauna sucha, szatnie basenowe, przebieralnie basenowe, prysznice, toalety oraz ciągi komunikacyjne. Strefa Fitness składa się: recepcja, strefa treningowa, szatnie fitness, przebieralnie fitness, prysznice, toalety oraz ciągi komunikacyjne.
  4. Obiekt otwarty jest w następujących godzinach:
    1. Od poniedziałku do piątku - w godzinach od 07:00 do 22:00
    2. W soboty - w godzinach od 08:00 do 20:00
    3. W niedziele - w godzinach 09:00 do 20:00
    4. Strefę Basenu Sportowego (płyta basenu, sauna sucha) oraz Strefę Fitness (strefa treningowa) należy opuścić nie później niż 15 minut przed obowiązującą godziną zamknięcia Obiektu.
    5. Czas pobytu w Strefie Basenu Sportowego liczony jest od momentu rozpoczęcia zajęć grupowych, indywidualnych, wejść biletowanych. Upływa po ich zakończeniu.
    6. Osoby biorące udział w zajęciach grupowych, indywidualnych lub korzystające z wejść biletowanych powinny przebywać na płycie basenu tylko w czasie trwania swoich zajęć. Po zakończeniu zajęć, zobowiązane są niezwłocznie opuścić płytę basenu.
    7. Zarządzający Obiektem umożliwi korzystanie z szatni i zaplecza sanitarnego Strefy Basenu Sportowego oraz Strefy Fitness:
      • na 15 minut przed wejściem do Strefy Basenu Sportowego lub Strefy Fitness,
      • po wyjściu ze Strefy Basenu Sportowego lub Strefy Fitness należy niezwłocznie opuścić szatnie.
  5. Niezależnie od zapoznania się z niniejszym Regulaminem, przed rozpoczęciem korzystania z basenu, sauny i urządzeń sportowych dodatkowo konieczne jest zapoznanie się z instrukcjami użytkowania, znakami, piktogramami i innymi podobnymi warunkami korzystania, znajdującymi się przy ww. basenie, saunie i urządzeniach.
  6. Wszystkie osoby znajdujące się na terenie Obiektu zobowiązane są do podporządkowania się zakazom, nakazom i zaleceniom wydawanym przez obsługę Obiektu, w szczególności przez instruktorów, trenerów, ratowników, pracowników Obiektu i pracowników ochrony.
  7. Na terenie Obiektu zabrania się prowadzenia nauki pływania, prowadzenia treningów personalnych, działalności komercyjnej i akwizycyjnej bez uzyskania uprzedniej zgody Spółki w formie pisemnej, zastrzeżonej pod rygorem nieważności.

Rozdział II
Bezpieczeństwo

§ 2

  1. Po wejściu do szatni należy umieścić odzież, torby i inne przedmioty wniesione na teren Obiektu w wyznaczonych do tego celu szafkach.
  2. Szafki otwierane są za pomocą kluczyka przyporządkowanego do danej szafki. Klucz użyczany jest przez obsługę Obiektu. Opłata za zgubienie kluczyka od szafki wynosi 50 zł.
  3. Zamknięcie szafki następuje poprzez zatrzaśnięcie drzwi szafkowych. Po zamknięciu szafki należy sprawdzić, czy jest poprawnie zamknięta.

§ 3

  1. Obiekt jest monitorowany w sposób ciągły w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Urządzenia monitorujące nie zostały zainstalowane w miejscach, w których naruszałyby dobra osobiste klientów, tj. w toaletach, salach prysznicowych, przebieralniach i saunie. Kamery znajdujące się w szatniach nie monitorują wnętrza przebieralni.
  2. Nagrywanie filmów oraz robienie zdjęć na terenie Obiektu dozwolone jest wyłącznie w celach prywatnych i w zakresie, w jakim nie narusza to dóbr osobistych innych osób.

§ 4

  1. Zabronione jest korzystanie z Obiektu przez osoby, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla osób lub mienia, w tym przez osoby:
    1. znajdujące się w stanie nietrzeźwości, lub których stan wskazuje na spożycie środków psychotropowych lub innych środków odurzających,
    2. których stan zdrowia może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia własnego lub innych osób, w szczególności osoby z chorobami zakaźnymi, osoby z otwartymi ranami lub ostrymi stanami zapalnymi skóry,
    3. których stan higieny odbiega od ogólnie przyjętych norm,
    4. których zachowanie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia osób lub bezpieczeństwa osób lub mienia, w tym osoby agresywnie zachowujące się.
  2. Na terenie Obiektu obowiązuje zakaz zachowań mogących stwarzać niebezpieczeństwo dla osób lub mienia, w tym zakaz:
    1. używania środków psychotropowych lub innych środków odurzających,
    2. palenia papierosów, w tym e-papierosów,
    3. wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych,
    4. wnoszenia przedmiotów lub substancji zakazanych, niebezpiecznych lub utrudniających korzystanie z Obiektu przez inne osoby,
    5. wprowadzania zwierząt (poza psami asystującymi),
    6. przebywania w miejscach nieprzeznaczonych dla klientów,
    7. zachowań zagrażających życiu lub zdrowiu osób lub bezpieczeństwu osób lub mienia,
    8. niszczenia wyposażenia Obiektu.
  3. Osoby naruszające porządek publiczny, dobre obyczaje, używające wulgaryzmów, stwarzające zagrożenie dla osób lub mienia lub zachowujące się w sposób powodujący dyskomfort u innych osób, w tym poprzez zachowanie nieodpowiednie do miejsca pobytu, a także osoby nie stosujące się do postanowień regulaminów, zakazów, nakazów lub zaleceń obsługi Obiektu mogą zostać wezwane do opuszczenia Obiektu lub poszczególnych stref Obiektu lub usunięte z Obiektu lub poszczególnych stref Obiektu.

§ 5

  1. Wszelkie wypadki oraz nieszczęśliwe zdarzenia należy zgłaszać niezwłocznie najbliższemu instruktorowi, trenerowi, ratownikowi lub osobie z obsługi Obiektu. Na prośbę poszkodowanego lub osoby towarzyszącej poszkodowanemu obsługa Obiektu umożliwi wezwanie pogotowia ratunkowego, straży miejskiej lub policji.
  2. Wszelkie zauważone zagrożenia dla osób lub mienia, a także nieprawidłowości, usterki, wady, awarie, w szczególności dotyczące basenów, atrakcji wodnych i innych urządzeń należy zgłosić niezwłocznie najbliższemu instruktorowi, trenerowi, ratownikowi lub osobie z Biura Obsługi Klienta, a w razie pilnej potrzeby lub konieczności komukolwiek z obsługi Obiektu.

Rozdział III
Zasady korzystana ze Strefy Basenowej

§ 6

  1. Strefa Basenu stanowi obszar wodny w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (zwany dalej „obszarem wodnym”)
  2. Obszar wodny jest miejscem, w którym woda może znajdować się również poza basenami, atrakcjami basenowymi i innymi urządzeniami. Wszystkie miejsca, w których znajduje się woda stanowią potencjalne zagrożenie dla życia, zdrowia i bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, uprawiania sportu lub rekreacji.

§ 7

  1. W celu uniknięcia poślizgnięcia się lub przewrócenia się osoby przebywające na terenie obszaru wodnego zobowiązane są zwracać szczególną uwagę na pozostałości wody, która może znajdować się w każdym miejscu Strefy Basenowej w szczególności w bezpośrednim otoczeniu basenu, pod prysznicami, w szatniach, w ciągach komunikacyjnych, na schodach itd.
  2. Każda osoba przebywająca na obszarze wodnym, w szczególności osoba pływająca, powinna zachować szczególną ostrożność w celu ochrony życia i zdrowia własnego oraz innych osób. Wobec tego każda osoba przebywająca na obszarze wodnym zobowiązana jest zapoznać z aktualnymi warunkami panującymi na terenie Obiektu i dostosować plany aktywności do swoich umiejętności, samopoczucia psychofizycznego i stanu zdrowia.
  3. Uprawianie sportu na obszarze wodnym, wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ciała (urazów) oraz może powodować uszkodzenia ciała jak również uszkodzenia lub zniszczenia strojów kąpielowych, akcesoriów pływackich i innego sprzętu sportowego.
  4. Podczas pobytu na terenie Obiektu należy cały czas zwracać uwagę na ukształtowanie dna platformy wypłycającej nieckę basenową, powierzchni pomieszczeń i innych urządzeń.
  5. Każda osoba przebywająca na terenie Obiektu podejmuje samodzielną decyzję o korzystaniu z basenu, atrakcji basenowej i innego urządzenia, przy uwzględnieniu wszelkich niezbędnych okoliczności, w tym swoich umiejętności, możliwości, stanu zdrowia oraz aktualnego przygotowania organizmu do wysiłku (z uwzględnieniem potrzeby rozgrzewki) lub ewentualnego działania na organizm przeciążeń i niedociążeń oraz skomplikowania danego urządzenia, jak również wynikających z tego potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia oraz możliwych ograniczeń i dopuszczalnego ryzyka.
  6. Osoba mająca pod opieką inną osobę (np. rodzic lub opiekun prawny) podejmuje stosowną decyzję o korzystaniu z basenu, atrakcji basenowej i innego urządzenia również w odniesieniu do podopiecznego.
  7. Osoby małoletnie do ukończenia 13. roku życia, które nie uczestniczą w zorganizowanych zajęciach prowadzonych przez instruktora, trenera mogą przebywać na terenie Obiektu i korzystać z Obiektu wyłącznie pod opieką pełnoletnich rodziców lub opiekunów prawnych. W przypadku wątpliwości co do wieku dziecka obsługa Obiektu ma prawo zażądać okazania dokumentu tożsamości.

§ 8

  1. Przed wejściem do basenu należy zdjąć biżuterię i inne podobne akcesoria, w szczególności które łatwo utracić podczas aktywności w wodzie lub które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
  2. Należy dokładnie umyć całe ciało pod prysznicami oraz zdezynfekować stopy poprzez przejście przez brodzik do opłukiwania stóp.
  3. W Strefie Basenowej obowiązują klapki basenowe oraz strój kąpielowy: dla kobiet i dziewczynek strój jednoczęściowy lub dwuczęściowy, dla mężczyzn i chłopców kąpielówki lub spodenki kąpielowe.
  4. W trakcie zajęć indywidualnych i grupowych nauki pływania dopuszcza się utworzenie dodatkowego toru w niecce basenowej, wyznaczonego przez instruktora, trenera.
  5. Integralną częścią Strefy Basenowej jest sauna.
  6. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy zapoznać się z Regulaminem oraz instrukcją użytkowania sauny.
  7. Korzystając z pomieszczenia sauny należy bezwzględnie stosować się do poleceń i informacji udzielanych przez pracowników Biura Obsługi Klienta oraz pracowników Obiektu (instruktorów, trenerów, ratowników).
  8. Za bezpieczeństwo zdrowotne przebywania w saunie odpowiada sam Uczestnik.
  9. Z sauny mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z zabiegów.
  10. Minimalna liczba osób przebywających w kabinie sauny wynosi 3 osoby, maksymalna liczba wynosi 6 osób.
  11. Dzieci do lat 13 mogą przebywać w saunie wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
  12. Nie zaleca się korzystania z sauny osobom: chorym na serce, nadciśnienie i z chorobami naczyń krwionośnych, chorym na tarczycę, klaustrofobię, epilepsję, ostre stany reumatyczne, nowotwory, ostre infekcje i stany astmatyczne, z gorączką, kobietom w czasie menstruacji i w okresie ciąży, zmęczonym i w stanie intoksykacji oraz osoby u których pobyt w saunie może spowodować niepożądane skutki.
  13. W pomieszczeniu sauny suchej panuje temperatura do 100° C i wilgotność powietrza: 5-15 %. Wartość temperatury widoczna jest na termometrze umieszczonym w saunie.
  14. Regulacja temperatury i wilgotności w saunie należy do Biura Obsługi Klienta.
  15. Zabrania się polewania pieca wodą oraz wszelkiego rodzaju olejkami eterycznymi.
  16. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy:
    • załatwić potrzeby fizjologiczne,
    • zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń ciała,
    • zdjąć okulary oraz soczewki kontaktowe,
    • umyć całe ciało pod prysznicem mydłem, a następnie wytrzeć do sucha,
    • zdjąć obuwie basenowe, pozostawić przed wejściem do sauny,
    • zabrania się wnoszenia naczyń, butelek z napojami i wszelkich przedmiotów poza ręcznikiem.
  17. W saunie należy siadać na ręczniku tak, by gołe ciało nie stykało się z drewnianą ławeczką oraz jej oparciem. Ewentualnie można wziąć ze sobą także nieduży ręcznik pod stopy. Ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią siedziska. Z uwagi na duże różnice temperatur pomiędzy poziomami ławek należy wchodzić i schodzić z nich powoli, z krótkim (1 - 2 min.) odpoczynkiem.
  18. Wszelkie pogorszenie samopoczucia należy niezwłocznie zgłaszać pracownikowi Biura Obsługi Klienta lub pracownikowi Obiektu (instruktor, trener, ratownik), albo skorzystać z przycisku alarmowego.
  19. Po skorzystaniu z sauny, przed wejściem do strefy basenowej, należy umyć całe ciało pod natryskiem.
  20. Wskazówki do korzystania z sauny suchej:
    • Etap 1 - Przygotowanie (10-15 minut) - Ostatni posiłek spożywamy najpóźniej na godzinę (sugerowane : 1,5 - 2 godziny) przed rozpoczęciem seansu. Przed wejściem do sauny należy umyć ciało i dokładnie osuszyć. Osoby z „zimnymi” stopami powinny je ogrzać ciepłą wodą. Do sauny wchodzi się w bawełnianym stroju kąpielowym z ręcznikiem. Korzystanie z sauny w stroju innym niż bawełniany może spowodować jego zniszczenie. W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot.
    • Etap 2 - Pierwsze przegrzanie (8-15 minut) - Rozpoczynamy od najniższej ławy stopniowo przechodząc na wyższe, w zależności od samopoczucia. Na ławie należy położyć się lub usiąść z ugiętymi nogami na ręczniku (nie powinien on zajmować zbyt dużej powierzchni, aby nie ograniczać cyrkulacji ciepłego powietrza). W celu przystosowania układu krążenia do prawidłowego funkcjonowania ciała w pozycji stojącej, wskazane jest w ostatnich 2 - 3 minutach przebywania w saunie przyjęcie pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami. Wszelkie zmiany samopoczucia, wskazujące na nietolerancję kąpieli w saunie, należy traktować poważnie, włącznie z przerwaniem dalszej kąpieli. W trakcie pobytu w saunie nie wolno uzupełniać płynów, robi się to dopiero podczas wypoczynku.
    • Etap 3 - Ochłodzenie (do 12 minut) - Im wyższa temperatura panuje w saunie, tym krócej w niej przebywamy i dłużej ochładzamy organizm. Etap ten dobrze jest rozpocząć od zimnej, ale suchej kąpieli, np. wyjście na powietrze (dodatkowo dotleniamy organizm, gdyż zawartość powietrza w saunie ze względu na jej temperaturę i szybkie pobieranie tlenu spada). Po kilku minutach należy poddać się zimnej, wilgotnej kąpieli (temperatura: 10-30ºC) : wziąć prysznic, polać się strumieniem wody lub zanurzyć w wodzie. Niewskazane jest używanie mydła. Etap ten jest największym obciążeniem dla organizmu.
    • Etap 4 - Drugie przegrzanie (10-15 minut) - Wchodzimy do sauny, możemy teraz zająć drugą ławę i powtarzamy wyżej opisane czynności.
    • Etap 5 - Odpoczynek (15-30 minut) - W czasie i po zabiegu w saunie przeciwwskazane jest podejmowanie wysiłku fizycznego. Celowe jest picie w umiarkowanych ilościach wód mineralnych lub soków. Nie należy ubierać się od razu, gdyż jeszcze przez kilka minut możemy się pocić.
  21. Polskie Towarzystwo Saunowe zaleca stosowanie kąpieli saunowych minimum raz w tygodniu.
  22. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zażywanie tej formy relaksu 2 razy w ciągu 7 dni.

§ 9

  1. Osoby, które nie potrafią pływać, powinny korzystać z basenu wyłącznie przy asyście obsługi Obiektu.
  2. W trakcie zajęć organizowanych przez Spółkę, rodzice i opiekunowie niewchodzący z dziećmi do basenu, przebywają w wyznaczonej do tego celu poczekalni (szatni). Osoby te nie mogą przebywać w części basenowej.
  3. Po spożyciu posiłku należy powstrzymać się przez około 2 godzin minut od korzystania z basenów, atrakcji basenowych i innych podobnych urządzeń.
  4. Zabrania się zachowań mogących stwarzać niebezpieczeństwo dla osób lub mienia, w tym:
    1. wrzucania do wody jakichkolwiek przedmiotów,
    2. biegania, ścigania się, przepychania się, popychania się itp.
    3. skakania do wszelkich niecek (zakaz skoków do wody), wpychania i wrzucania do wszelkich niecek (do wody) innych użytkowników,
    4. wchodzenia na balustrady, murki okalające baseny, oraz inne urządzenia nie służące do tego celu (miejsca nieprzeznaczone dla klientów), a także wychylania się przez barierki i poręcze oraz przechodzenia przez nie,
    5. wchodzenia do miejsc przeznaczonych wyłącznie dla obsługi Obiektu, w szczególności do miejsc przeznaczonych dla instruktorów, trenerów, ratowników,
    6. nurkowania, skakania do niecki basenowej z płyty basenu, z wyjątkiem zajęć zorganizowanych,
    7. używania sprzętu ratowniczego do innych celów, niż jest przeznaczony,
    8. korzystania z basenu, atrakcji wodnych i innych urządzeń w sposób niezgodny z instrukcjami użytkowania, znakami, piktogramami i innymi podobnymi warunkami korzystania, sygnalizacją świetlną, komunikatami głosowymi, nakazami lub zaleceniami obsługi Obiektu oraz wbrew zakazom,
    9. spożywania artykułów żywnościowych na terenie szatni, przebieralni oraz Stref Obiektu, z wyłączeniem punktów gastronomicznych,
    10. zanieczyszczania wody basenowej (użytkownik, który zanieczyści wodę basenową może zostać obciążony kosztami wymiany wody, badań bakteriologicznych i utraconych przychodów). W świetle prawa takie zachowanie stanowi wykroczenie i grozi za nie kara grzywny (art. 109 par. 3 kodeksu wykroczeń).
    11. używania jakichkolwiek środków chemicznych, w tym szamponów i mydła poza prysznicami.

Rozdział IV
Zasady korzystana ze Strefy Fitness

§ 10

  1. Osoby od 13 do 16 roku życia mogą przebywać w Strefie Fitness pod opieką osoby pełnoletniej i za zgodą obsługi Obiektu.
  2. Osoby od 16 do 18 roku życia mogą korzystać ze wszystkich pomieszczeń treningowych z zastrzeżeniem nakazu wykonywania ćwiczeń dobranych przez instruktora.

§11

  1. Wejście do Strefy Fitness możliwe jest tylko w odpowiednim kompletnym stroju sportowym oraz czystym zmiennym obuwiu sportowym nie pozostawiającym śladów na powierzchni parkietu, mat gumowych (typ puzzle).
  2. Korzystający ze strefy fitness zobowiązani są do higieny osobistej i czystości zgodnie z aktualnymi wymogami i wytycznymi obsługi Obiektu.
  3. Ćwiczący są zobowiązani do korzystania w czasie treningu z ręcznika, w ubraniu sportowym i butach treningowych na zmianę z zakrytymi palcami.
  4. Jeśli podczas treningu ubranie treningowe jest mokre, a kontynuowany jest trening siłowy wskazana jest zmiana koszulki na suchą.
  5. Korzystający ze Strefy Fitness zobowiązani są do dbania o porządek, stan urządzeń oraz sprzęt sportowy będący wyposażeniem Obiektu. Po zakończonych ćwiczeniach należy odłożyć sprzęt na miejsce do tego wyznaczone. Wszelkie uszkodzenia powinny być natychmiast zgłoszone obsłudze Obiektu.

§ 12

  1. Początkujący uczestnik zajęć ma obowiązek zgłosić się do obsługi Obiektu w celu zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa korzystania z urządzeń. Uczestnik zajęć z ma obowiązek wykonywać ćwiczenia na poszczególnych urządzeniach w sposób zgodny z przeznaczeniem sprzętu, z instrukcjami zawartymi na sprzęcie, dostosowując rodzaj i intensywność ćwiczeń do swoich możliwości i stanu zdrowia.
  2. Przy korzystaniu ze sprzętu do ćwiczeń uczestnik zajęć ma obowiązek stosować się do wskazówek i instrukcji obsługi Obiektu.
  3. Ćwiczenia z wolnymi ciężarami (hantle, sztangi lub ćwiczenia z wykorzystaniem dużego obciążenia) mogą być wykonywane jedynie przy asekuracji minimum jednej osoby.

§13

  1. Uczestnik zajęć ma obowiązek poinformować obsługę Obiektu, w szczególności instruktorów lub trenerów, o wszelkich przeciwwskazaniach zdrowotnych do wykonywania danego rodzaju ćwiczeń. Zobowiązani są do konsultacji z lekarzem przed skorzystaniem z usług Klubu oraz korzystać ze szczególną ostrożnością, stosowanie do zaleceń lekarza oraz aktualnego stanu zdrowia.
  2. Zabronione jest korzystanie z przyrządów treningowych przez uczestników zajęć będących w stanie infekcji, choroby zakaźnej lub w przypadku, gdy jej stan zdrowia może w sposób negatywny oddziaływać na inne osoby przebywające w obiekcie.
  3. W razie pogorszenia samopoczucia lub doznania urazu uczestnik zajęć ma obowiązek zaprzestać wykonywania ćwiczeń i zgłosić ten fakt instruktorowi, trenerowi lub innemu członkowi obsługi Obiektu.

§14

  1. Przed rozpoczęciem ćwiczeń na urządzeniach treningowych, dla zachowania bezpieczeństwa ćwiczący powinien sprawdzić stan techniczny urządzenia, z którego będzie korzystał, a w przypadku zauważenia usterek zgłosić ten fakt obsłudze Obiektu.
  2. Ze względu na higienę oraz własny komfort zaleca się używanie ręczników, które należy podkładać na używane stanowiska do ćwiczeń.
  3. Po zakończeniu ćwiczeń na sprzęcie, należy go wytrzeć płynem dezynfekującym dostępnym na sali.
  4. Przed rozpoczęciem treningu należy upewnić się, że przyjęta pozycja treningowa jest prawidłowa oraz że nie ma innych przeszkód uniemożliwiających rozpoczęcie ćwiczeń.
  5. Ręcznik oraz części ubrania należy trzymać z dala od ruchomych części urządzenia, sznurowadła powinny być starannie zawiązane, a długie włosy powinny być upięte.
  6. Zabrania się zeskakiwania z bieżni podczas jej pracy.
  7. Zabrania się gwałtownego opuszczania ciężarów na posadzkę oraz odkładania hantli i sztang na tapicerkę urządzenia.
  8. Po zakończeniu treningu należy uporządkować stanowisko oraz wszystkie elementy sprzętu, a w szczególności odłożyć sztangi, gryfy, hantle na stojaki.
  9. Zabrania się przestawiania urządzeń treningowych.
  10. Telewizory w sali aerobowej można używać wyłącznie z zastosowaniem słuchawek, zabrania się regulowania odbiorników telewizyjnych w celu innym niż przełączenie kanałów i ustawianie głośności.

Rozdział V
Odpowiedzialność

§15

  1. Za zniszczenia lub uszkodzenia sprzętu lub innego wyposażenia Obiektu spowodowane działaniem lub zaniechaniem uczestnika zajęć, uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność odszkodowawczą.
  2. Za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice lub dorośli opiekunowie.
  3. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za niezawinione przez nią zdarzenia, w szczególności za wypadki zaistniałe wskutek czynników od niej niezależnych, za zdarzenia losowe oraz za zdarzenia, które miały miejsce pomimo dołożenia należytej dbałości (staranności) o stan Obiektu.

Rozdział VI
Postanowienia końcowe

§ 16

  1. Spółka może dokonywać zmian w Regulaminie, w szczególności, gdy zmienią się warunki zawarcia Umowy, przy zmianie obowiązujących przepisów, wprowadzenia nowych usług oraz przy zmianie rozwiązań informatycznych.
  2. W stosunku do Umów zawartych przed wejściem w życie nowych zapisów, zastosowanie mają zapisy Regulaminu obowiązujące w momencie zawarcia danej Umowy.
  3. Regulamin podlega prawu polskiemu.

REGULAMIN ZAJĘĆ ORGANIZOWANYCH
PRZEZ CANVIA SOLUTION SP. Z O.O.

§ 1
[Definicje terminów użytych w Regulaminie]

  1. Cena - wynagrodzenie brutto należne Organizatorowi z tytułu wykonania Umowy wyrażone w polskich złotych;
  2. Klient - osoba fizyczna, która zawarła z Organizatorem Umowę. Klient może zawrzeć umowę z Organizatorem we własnym imieniu albo na rzecz innego Uczestnika, np. jako jego przedstawiciel ustawowy albo inna osoba upoważniona do działania na rzecz Uczestnika;
  3. Konto - indywidualny dostęp Klienta w Portalu określany nazwą użytkownika oraz hasłem w postaci ciągu znaków zabezpieczających dostęp do konta;
  4. Konsument - osoba fizyczna dokonująca zakupu Usługi w zakresie niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową
  5. Organizator - Canvia Solution Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Unii Lubelskiej 17B, 71-252 Szczecin, wpisana do KRS pod numerem: 0000601139, NIP: 8513191682, REGON: 363682573, tel.: +91 351 51 11, tel.: +48 607 700 441, e-mail: info@aquatica.pl ;
  6. Portal - zbiór stron internetowych umieszczonych w domenie https://aquatica.pl/
  7. Uczestnik - Klient albo osoba trzecia uczestnicząca w Zajęciach na podstawie Umowy zawartej na jego rzecz przez Klienta z Organizatorem;
  8. Regulamin -niniejszy regulamin Zajęć prowadzonych przez Organizatora;
  9. Usługa Elektroniczna - świadczenie usług drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną przez Organizatora na rzecz Klienta za pośrednictwem Portalu;
  10. Umowa - umowa o świadczenie usług w postaci nauki pływania i i rozbudowanej oferty zajęć grupowych w Strefie Basenu Sportowego https://aquatica.pl/aqua_fitness/ zawierana między Organizatorem a Klientem:
    • na odległość: za pośrednictwem Portalu, przesłanie Zamówienia na adres e-mail Organizatora albo drogą telefoniczną na adres Organizatora;
    • przy równoczesnej obecności Klienta i osób wyznaczonych przez Organizatora w lokalu znajdującym się pod adresem ul. Bronowicka 25D w Szczecinie (71-012)
  11. Zajęcia - zajęcia grupowe i zajęcia indywidualne prowadzone przez Organizatora;
  12. Zamówienie - oświadczenie woli Klienta zmierzające do zawarcia Umowy: na odległość i przy równoczesnej obecności Klienta i osób wyznaczonych przez Organizatora do zawarcia Umowy w jego imieniu.

Rozdział I
Usługi elektroniczne świadczonego w ramach Portalu

§ 2
Dostęp do Portalu

  1. Organizator świadczy na rzecz Klientów za pośrednictwem Portalu nieodpłatnie następujące Usługi Elektroniczne:
    1. Usługę składania Zamówień i zawierania Umów na zasadach określonych w Regulaminie;
    2. Usługę Konta Klienta - przechowywanie i udostępnianie Klientowi za pośrednictwem Konta historii Zamówień Klienta, odnotowanych obecności na Zajęciach, należnych dodatkowych opłatach i karach lub ich braku.
  2. W formularzu zakładania Konta Klient musi podać następujące dane:
    1. Imię nazwisko Klienta,
    2. Data urodzenia Klienta,
    3. Adres poczty elektronicznej Klienta,
    4. Numer telefonu Klienta,
    5. Adres korespondencyjny Klienta;
    6. Imię i nazwisko osoby trzeciej, jeżeli poprzez Konto będą zawierane Umowy w jego imieniu;
    7. Data urodzenia osoby trzeciej, jeżeli poprzez Konto będą zawierane Umowy w jego imieniu.
  3. Z chwilą przesłania przez Organizatora potwierdzenia utworzenia Konta Klienta dochodzi do zawarcia umowy o prowadzenie Konta na Portalu.
  4. Umowa o prowadzenie Konta zawierana jest na czas nieokreślony i można rozwiązać ją w każdym momencie.
  5. Klient loguje się na Konto przy użyciu adresu e-mail oraz indywidualnego hasła, które Klient ustala samodzielnie. Klient może zmienić hasło do logowania w dowolnym momencie.
  6. Organizator, na prośbę Klienta, usuwa Konto Klienta. Aby zgłosić żądanie usunięcia Konta, Klient powinien skontaktować się z Organizatorem mailowo na adres info@aquatica.pl.
  7. Konto Klienta usuwane jest w terminie do 30 dni od dnia otrzymania żądania usunięcia Konta.
  8. Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych można składać na zasadach określonych w §11 Regulaminu.

Rozdział II
Składanie Zamówień i zawieranie Umów

§ 3
Złożenie Zamówienia

  1. Organizator umożliwia składanie Zamówień dotyczących udziału w Zajęciach:
    1. Poprzez Portal - dokładny link: https://northgym.gymmanager.io/account/login , 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę;
    2. Mailowo - na adres: info@aquatica.pl, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę;
    3. Telefonicznie - numer tel.: +91 351 51 11, tel.: +48 607 700 441, w godzinach od 07:00 do 22:00 (poniedziałek - piątek), w godzinach od 09:00 do 20:00 (sobota -niedziela);
    4. Stacjonarnie - pod adresem ul. Bronowicka 25D w Szczecinie w godzinach od 07:00 do 22:00 (poniedziałek - piątek), w godzinach od 09:00 do 20:00 (sobota -niedziela);
  2. Klient, który nie posiada Konta na Portalu jest zobowiązany samodzielnie wypełnić formularz Zamówienia w zakresie jego danych niezbędnych do zawarcia i realizacji Umowy. W celu zawarcia Umowy niezbędne jest podanie następujących informacji:
    1. Klient chcący zawrzeć Umowę we własnym imieniu:
      1. Zajęcia, w których Klient ma wziąć udział, zgodnie z informacjami zawartymi w harmonogramie, o którym mowa w § 6 ust. 4 Regulaminu,
      2. Imię nazwisko Klienta,
      3. Data urodzenia Klienta,
      4. Adres poczty elektronicznej Klienta,
      5. Numer telefonu Klienta,
      6. Adres korespondencyjny Klienta;
    2. Klient chcący zawrzeć Umowę na rzecz osoby trzeciej (np. swojego dziecka):
      1. Zajęcia, w których Klient ma wziąć udział, zgodnie z informacjami zawartymi w harmonogramie, o którym mowa w § 6 ust. 4 Regulaminu,
      2. Imię i nazwisko Klienta,
      3. Imię i nazwisko osoby trzeciej,
      4. Data urodzenia osoby trzeciej,
      5. Adres korespondencyjny Klienta,
      6. Numer telefonu Klienta, a jeżeli Klient nie jest opiekunem prawnym niepełnoletniej osoby trzeciej, również numer telefonu opiekuna prawnego opiekuna trzeciego.
  3. W wypadku Klientów niebędących konsumentami niezbędne jest także podanie firmy, a jeśli zażądali oni w ramach formularza wystawienia faktury VAT, również danych niezbędnych do wystawienia faktury VAT, w tym NIP.
  4. Złożenie Zamówienia następuje poprzez:
    1. Naciśnięcie przycisku „Zamawiam i płacę” (lub innego o równoznacznym brzmieniu) - w razie złożenia Zamówienia poprzez Portal;
    2. Wysłanie wiadomości mailowej ze wszystkimi danymi wskazanymi w ust. 2 lub 3 powyżej - w razie złożenia Zamówienia w formie mailowej;
    3. Przekazanie w rozmowie telefonicznej wszystkich danych wskazanych w ust. 2 lub 3 powyżej - w razie złożenia Zamówienia w formie telefonicznej;
    4. Przekazanie osobiście wszystkich danych wskazanych w ust. 2 lub 3 powyżej - w razie złożenia Zamówienia stacjonarnie.
  5. W odpowiedzi na Zamówienie Klient niezwłocznie otrzymuje wiadomość na podany w tym celu adres e-mail z potwierdzeniem otrzymania Zamówienia i rozpoczęcia jego weryfikacji.
  6. Warunkiem złożenia Zamówienie jest również zaakceptowanie warunków Regulaminu i Polityki Prywatności Organizatora, a także zapłata Ceny przy wyborze sposobu płatności, który tego wymaga.

§ 4
Płatność za udział w Zajęciach

  1. W trakcie składania Zamówienia składanego:
    1. poprzez Portal - po kliknięciu przycisku „Zamawiam i płacę” (lub innego o równoznacznym brzmieniu) Klient będzie miał możliwość wyboru operatora płatności i zostanie w sposób automatyczny przekierowany do bramki płatności obsługiwanej przez wybranego operatora w przypadku wyboru płatności on-line;
    2. w formie mailowej albo w formie telefonicznej - płatność należy uiścić na rachunek wskazany na fakturze lub innym dokumencie księgowym;
    3. w formie stacjonarnej - płatność jest uiszczaną gotówką lub kartą płatniczą.
  2. Płatność on-line realizowana jest za pośrednictwem rachunku bankowego Organizatora lub przy pomocy serwisu, prowadzonego przez Operatora Płatności.

§ 5
Zawarcie Umowy

  1. Umowa na udział w Zajęciach zawierana jest po złożeniu Zamówienia, w momencie potwierdzenia jej przez Organizatora, przy czym potwierdzenie następuje w formie przesłania wiadomości e-mail przez Organizatora na adres e-mail wskazany przez Klienta podczas składania Zamówienia lub przekazania pisemnego potwierdzenia Klientowi - w razie złożenia Zamówienia w formie stacjonarnej.
  2. Po zweryfikowaniu Zamówienia, Organizator przesyła wiadomość/przekazuje Klientowi potwierdzenie przyjęcia oferty, złożonej w ramach Zamówienia wraz potwierdzeniem rozpoczęcia realizacji Zamówienia albo przesyła wiadomość/przekazuje pisemną informację o odmowie przyjęcia oferty złożonej w ramach Zamówienia.
  3. W przypadku Zamówienia, które należy opłacić na podstawie faktury wystawionej przez Organizatora, Klient jest zobowiązany do zapłaty Ceny w pełnej wysokości w terminie wskazanym na fakturze wystawionej przez Organizatora. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku Umowę uważa się za niezawartą.
  4. W przypadku odmowy przyjęcia oferty złożonej w ramach realizacji Zamówienia przez Klienta, Umowa nie zostaje zawarta. W takiej sytuacji wypadku Organizator nie później niż w terminie 14 dni od wysłania wiadomości / przekazania pisemnej informacji o odmowie przyjęcia, zwraca Klientowi uiszczone przez niego płatności, w zakresie w jakim Umowa nie została zawarta.

Rozdział III
Organizacja Zajęć

§ 6
[Ogólne informacje o Zajęciach]

  1. Prawo udziału w Zajęciach mają osoby pełnoletnie, które zobowiązują się do przestrzegania warunków niniejszego Regulaminu.
  2. Osoba niepełnoletnia może zostać dopuszczona do udziału w Zajęciach przez Organizatora wyłącznie po przedstawieniu zgody Opiekuna. Wzór zgody Opiekuna stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
  3. Zajęcia nauki pływania odbywają się indywidualnie albo w grupach (od 2 do 12 osób), wyodrębnionych przez Organizatora ze względu na wiek i poziom zaawansowania Uczestników.
  4. Zajęcia grupowe AQUA FITNESS https://aquatica.pl/aqua_fitness/ odbywają się w grupach do 20 osób, wyodrębnionych przez Organizatora bez względu na poziom zaawansowania Uczestników.
  5. Szczegółowy harmonogram Zajęć znajduje się na Portalu https://aquatica.pl/kalendarz/ i zawiera:
    1. Informację o liczebności grup lub informację o indywidualnym charakterze Zajęć,
    2. Dokładne miejsce odbycia się Zajęć,
    3. Dokładną godzinę rozpoczęcia i zakończenia zajęć
    4. Cena poszczególnych Zajęć https://aquatica.pl/aqua_fitness/,
  6. W przypadku niesprzyjających warunków, awarii, braku zapisów lub nie osiągnięcia minimalnej liczby uczestników i innych okoliczności uniemożliwiających bezpieczną realizacje Umowy Organizator może odwołać Zajęcia lub przełożyć je na inny termin informując o tym Klienta w formie telefonicznej - poprzez dane przekazane podczas składania Zamówienia. W takim przypadku Klient może zaakceptować nowy termin Zajęć albo zażądać zwrotu uiszczonej Ceny. Zwrot uiszczonej Ceny następuje w terminie 14 dni od dnia żądania zgłoszonego w formie:
    • przelewem na wskazany przez Klienta rachunek bankowy albo tą samą metodą, którą została uiszczona Cena przez Klienta.

§ 8
Zajęcia grupowe AQUA FITNESS

  1. Zajęcia grupowe „AQUA FITNESS” trwają 45 minut. Czas poświęcony na przebranie się nie jest doliczany do czasu odbywania się Zajęć.
  2. Zajęcia grupowe odbywają się w terminach i miejscach określonych w harmonogramie dostępnym na Portalu: https://aquatica.pl/kalendarz/
  3. W zajęciach grupowych mogą brać udział wyłącznie Uczestnicy wskazani imiennie w Umowie zawartej między Klientem a Organizatorem.
  4. O kolejności naboru do Grupy decyduje data zawarcia Umowy i zapisania się na Zajęcia.
  5. Klient może bezpłatnie zrezygnować z udziału (swojego lub Uczestnika) w danych Zajęciach nie później niż w terminie 24h przed planowanymi Zajęciami. Rezygnacja z udziału w danych Zajęciach może nastąpić poprzez:
    1. Portal - poprzez konto Klienta;
    2. W formie mailowej - na adres: info@aquatica.pl;
    3. W formie telefonicznej - na numer tel.: tel.: +91 351 51 11, tel.: +48 607 700 441;
  6. W razie zgłoszenia rezygnacji z zajęciach po terminie określonym w ust. 5 powyżej Organizator nie zwraca opłaty za zajęcia, na których nie był obecny Uczestnik.
  7. W razie zmniejszenia się liczebności grupy poniżej 5 osób Organizator zastrzega sobie prawo do rozwiązania grupy. W takiej sytuacji Klientowi przysługuje prawo do:
    • Zapisania się do innej grupy, albo
    • Zgłoszenia żądania zwrotu uiszczonej Ceny, w niewykorzystanym zakresie.
  8. Zwrot uiszczonej Ceny następuje w terminie 14 dni od dnia żądania zgłoszonego w formie:
    • przelewem na wskazany przez Klienta rachunek bankowy albo tą samą metodą, którą została uiszczona Cena przez Klienta.

§ 9
Zajęcia grupowe i indywidualne nauki pływania

  1. Zajęcia indywidualne oraz grupowe nauki pływania trwają 30’ lub 45’ minut (jednostka lekcyjna), w dniu oraz godzinie uzgodnionej z Organizatorem.
  2. W zajęciach indywidualnych oraz grupowych mogą brać udział wyłącznie Uczestnicy wskazani imiennie w Umowie zawartej między Klientem a Organizatorem.
  3. Składając Zamówienie Klient może wskazać konkretnego instruktora lub trenera spośród aktualnie dostępnych. Informacja na temat dostępności instruktorów znajduje się w Biurze Obsługi Klienta.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany instruktora lub trenera przypisanego do grupy lub Uczestnika w trakcie trwania Kursu bez podania przyczyny.
  5. Termin zajęć grupowych i indywidualnych uzgadniany będzie indywidualnie (poprzez Portal, drogą mailową lub w formie elektronicznej) między Klientem a Biurem Obsługi Klienta i zostanie utrwalony w formie elektronicznej oraz pisemnie (UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUGI NAUKI I DOSKONALENIA PŁYWANIA AQUATICA SZKOŁA PŁYWANIA).
  6. Klient może bezpłatnie odwołać zajęcia grupowe lub indywidualne nie później niż w terminie 24h przed planowanymi Zajęciami. Odwołanie Zajęć powinno nastąpić zgodnie z instrukcjami zawartymi:
    1. Portal - https://aquatica.pl/faq/;
    2. W formie mailowej - na adres: info@aquatica.pl;
    3. W formie telefonicznej - na numer tel.: +91 351 51 11, tel.: +48 607 700 441;
  7. W razie odwołanie Zajęć po terminie określonym w ust. 6 powyżej Organizator nie zwraca opłaty za zajęcia, na których nie był obecny Uczestnik.
  8. Zajęcia grupowe oraz indywidualne rozpoczynają i kończą się w uzgodnionych Umową godzinach. Czas poświęcony na przebranie się nie jest doliczany do czasu odbywania się Zajęć.

Rozdział IV
Odstąpienie od umowy i reklamacje

§ 10
Prawo odstąpienia od Umowy

  1. Klient będący konsumentem - osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową - może odstąpić od zawartej Umowy na odległość (zawartej na skutek złożenia Zamówienia, poprzez Portal, mailowo albo telefonicznie) w terminie 14 dni od daty jej zawarcia.
  2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia zawarcia Umowy, przy czym aby zachować termin do odstąpienia od Umowy, wystarczające jest złożenie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy na adres Organizatora lub poprzez wysłanie oświadczenia pocztą elektroniczną na adres: info@aquatica.pl przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.
  3. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy Organizator zwraca Klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Organizator został poinformowany o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności Organizator dokona przelewem na rachunek bankowy, z którego Klient dokonywał transakcji, chyba że Klient wyraźnie wskaże inny rachunek bankowy. Koszty zwrotu płatności na rzecz Klienta ponosi Organizator.
  4. W przypadku, gdy Klient zażąda od Organizatora rozpoczęcia świadczenia usług przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, Klient zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Organizatora kwoty proporcjonalnej do zakresu świadczeń spełnionych do chwili, w której Organizator został poinformowany przez Klienta o odstąpieniu od niniejszej Umowy.

§ 11
Reklamacje

  1. Reklamacja dotycząca usług świadczonych drogą elektroniczną, zapisów oraz organizacji Zajęć może być złożona przez Klienta w formie:
    1. pisemnej na adres Organizatora;
    2. e-maila wysłanego na adres info@aquatica.pl;
  2. Klient składając reklamację zobowiązany jest podać:
    1. Imię i nazwisko;
    2. Adres do korespondencji;
    3. Powód wystąpienia z reklamacją;
    4. Datę okoliczności przywoływanych w reklamacji;
    5. Datę złożenia reklamacji.
  3. Organizator rozpatruje reklamację w terminie 14 dni od dnia jej złożenia przez Klienta. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest Klientowi w formie pisemnej na adres korespondencyjny podany w reklamacji albo w postaci elektronicznej za pomocą poczty e-mailem (jeśli był podany).

§ 12
Pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów

  1. Klient posiadający status Konsumenta uprawniony jest do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Klientem a Organizatorem. Informacja na temat zasad i trybu procedury mediacji prowadzonej przez wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej dostępna jest w siedzibach oraz na stronach internetowych poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej.
  2. Klient posiadający status Konsumenta uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej Umowy zawartej na odległość. Regulamin organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich określa rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 25 września 2001 r. w sprawie określenia regulaminu organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich.
  3. Klient posiadający status Konsumenta może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Klientem a Organizatorem, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
  4. W przypadku wyczerpania drogi postępowania reklamacyjnego Klient posiadający status Konsumenta może skorzystać z pozasądowej możliwości rozwiązywania sporów drogą elektroniczną za pośrednictwem internetowej platformy ODR, która umożliwia dochodzenie swoich roszczeń w związku z usługami świadczonymi przez Organizatora na podstawie niniejszego Regulaminu. Platforma ODR dostępna jest pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
  5. Szczegółowe informacje dotyczące dostępności możliwości skorzystania przez Klienta posiadającego status Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
    1. http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php
    2. http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php
    3. http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php

Rozdział V
Postanowienia końcowe

§ 13
Dane osobowe

  1. Dane osobowe Klienta i Uczestnika są przetwarzane przez Organizatora jako administratora danych osobowych.
  2. Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, ale niezbędne w celu korzystania z Usług Elektronicznych oraz zawarcia Umowy.
  3. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej pod adresem: https://aquatica.pl/regulaminy/rodo/

§ 14
Zmiany w Regulaminie

  1. Organizator może dokonywać zmian w Regulaminie, w szczególności, gdy zmienią się warunki zawarcia Umowy, przy zmianie obowiązujących przepisów, wprowadzenia nowych usług oraz przy zmianie rozwiązań informatycznych.
  2. Zmiany Regulaminu dokonywane będą przez Organizatora poprzez opublikowanie nowej treści Regulaminu w Portalu: https://aquatica.pl/regulaminy/ Klienci, którzy posiadają Konto o każdej zmianie Regulaminu zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną na adres email przypisany do Konta Klienta.
  3. W stosunku do Umów zawartych przed wejściem w życie nowych zapisów, zastosowanie mają zapisy Regulaminu obowiązujące w momencie zawarcia danej Umowy.
  4. Informacja o zmianie Regulaminu zostanie udostępniona nie później niż na 14 dni przed wprowadzeniem zmienionego Regulaminu.
  5. Regulamin podlega prawu polskiemu.

Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01 marca 2022 r.

Zarejestruj się i oszczędzaj czas

Rezerwuj zajęcia z telefonu
Kupuj karnety on-line
Monitoruj swoje treningi
Korzystaj z promocji
Logowanie i Rejestracja